Phonak CROS P İşitme Cihazları

Phonak CROS, tek taraflı işitme kaybı yaşayan bireylerin konuşmaları net bir şekilde duyabilmesi ve konuşmaları her yönden takip edebilmesine yardımcı olan bir sistemdir. CROS P, bir Phonak Audéo™ Paradise işitme cihazıyla donatıldığında etkili bir çözüm sunar.

phonak-cros-p-isitme-cihazi

Phonak CROS P Öne Çıkan Özellikleri

CROS P sistemi, sessiz ve gürültülü ortamlarda konuşmaları takip etmenizi sağlayarak kendinizi yeniden konumlandırmanıza gerek kalmaz. Ayrıca, gürültülü ortamlarda bile işitme kaybı olan taraftan gelen konuşmaları daha iyi duymanızı ve işitme kaybı olan taraftan gelen seslere karşı daha fazla farkındalık kazanmanızı sağlar.

CROS, ‘Kontralateral Sinyal Yönlendirmesi’ anlamına gelir ve iki bölümden oluşur. CROS cihazı, daha zayıf olan kulaktan gelen sesleri ve sesleri mikrofonlarla toplar ve kablosuz olarak işitme cihazına ileterek işiten kulağınıza iletilmesini sağlar. İşitme cihazı ise işitme cihazı olmayan kulaktan gelen sesi alır ve işiten kulağınıza oynatır.

CROS P sistemi, aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  1. Tek taraflı işitme kaybı için özel olarak tasarlanmıştır.
  2. Kanıtlanmış Phonak Paradise performansı sunar.
  3. Akıllı telefonlara, TV’ye, Roger™ mikrofonlara ve diğer cihazlara evrensel bağlantı imkanı sağlar.
  4. Eller serbest telefon görüşmelerinde kendi sesinizi almanızı sağlar.
  5. Kullanımı kolay ve kullanıcı dostudur.
  6. Şarj edilebilir ve değiştirilebilir pili olmak üzere iki model seçeneği bulunur.”

CROS P sistemi, 6800’den fazla akıllı telefon modeli (iOS®, Android™) ve Bluetooth® özellikli cihazlara bağlanarak kablosuz bir kulaklık deneyimi sunar. Sadece kulağınıza dokunarak telefon aramalarını cevaplayabilir, müzik akışını kontrol edebilir ve sesli asistan uygulamalarını etkinleştirebilirsiniz.